Yakup Küçüksaraç

ERP Uzmanı, Bilişimci, Girişimci

1985 Kahramanmaraş doğumludur. Ön Lisans eğitimini Çukurova Üniversitesi Bilgisayar Teknolojisi ve Programlama, Lisans eğitimini Anadolu Üniversitesi İşletme, Yüksek Lisans eğitimini ise Akdeniz Üniversitesi İşletme bölümü üzerine tamamlamıştır. 2006 yılından bu yana uygulama yazılımları alanında ülkemizde faaliyet konusu birbirinden farklı birçok sektörde, firmalara uçtan uca yazılım/otomasyon çözümleri sunmuştur. ERP yönetimi, projelendirme, yapılandırma hizmetlerinde görev alarak bu süreçte Proje Direktörlüğü görevini icra etmiştir. Microsoft Certified Professional olarak MCITP,MCDBA alanlarında uzmanlıklara sahiptir.

Katma değerli projeler üretmek adına, her alanda ve projede açığa çıkan girişimcilik ruhunu Olbia Bilişim Teknolojileri firmasını kurarak taçlandırmıştır.

Alanında başarılı birçok işletme ve markanın Kurumsal Kaynak Planlaması yolculuklarında dijital dönüşüm süreçlerine farklı projeksiyonlar sunarak eşlik etmektedir. Bir çok Üniversite, Etkinlik ve Çalıştayda ERP, İş Zekası ve Girişimcilik alanlarına katkı sağlamak amacıyla yer almaktadır. Halen “Bilişimin Kalbi” mottosuyla 2015 yılında yola çıkılan ve gönüllülük esasıyla ülke genelinde geniş kitlelere ulaşan Akdeniz Bilişim Zirvesi Komite Başkan Yardımcılığı’nı sürdürmektedir. İşletmelere bilişimin her alanında çözüm ve hizmetler sunarak kariyer yolculuğuna devam etmeyi hedeflemektedir.