N. Yağmur Yalçın

Girişimci Öğrenci

6 Şubat 2006’da Muğla/Seydikemer’de doğdum. İlk ve ortaokulu doğduğum mahalle olan Karadere’de tamamladım. Çocukluk dönemlerimde oyunlara neredeyse hiç ilgi duymadım. O zamanlarımı genelde psikoloji ve Ingilizce öğrenmeye çalışarak geçirdim.

Liseye geçtiğimde mesafe sebebi ile pansiyona yerleşmem gerekti. Her ne kadar ailemden uzakta olsam da tek başıma ayaklarımın üzerinde durabilmeyi öğrenmeme katkısı oldu. 9. sınıfım uzaktan eğitim ile geçti, bu dönemde bolca hikaye ve şiir yazdım. 10. sınıfa geldiğimde pandemi sona ermişti. O yılımı da genel olarak makaleler okuyup denemeler yazarak ve farklı çapta projelere dahil olarak geçirdim.

11. sınıfa geçtiğimde ise ne istediğimden artık emindim. Ben üniversiteyi Amerika’da, biyoloji alanında okumak istiyordum. Bunun için gerekli çalışmalara başladım ve hâlâ da devam ettirmekteyim. 11. sınıfı, adımı birçok farklı projeye yazdırarak ve bir kitap çıkararak bitirmek istiyorum.

Araştırmakla, yazmakla, bilimle, ve İngilizce’yle güçlü bir bağım var ve bu bağı hayatım boyunca sürdüreceğimi düşünüyorum.