Osman Fatih Cengiz

İletişim stratejisti, anlatıcı, yazar

1979’ da Afyon’un Sandıklı ilçesinde doğmuştur. Dokuz Eylül Üniversitesi İşletme bölümünden mezun olan Cengiz, yine aynı üniversitede pazarlama alanında yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır. Eğitim hayatında iş hayatını ve ticareti öğrenebilmek amacıyla lise ve üniversite yıllarında tezgâhtarlık, anketörlük, kasiyerlik ve radyo sunuculuğu gibi işlerde çalışmıştır. Profesyonel kariyerine İzmir’in en büyük reklam ajansında müşteri temsilcisi olarak başlayan Cengiz, iş yaşamını 2004’ten beri İstanbul’da devam ettirmektedir. iş yaşamında inşaat, teknoloji, telekomünikasyon, finans ve hizmet sektörlerindeki firmalarda yöneticilik yapmıştır.

İnternetten daire satılan ilk konut projesi, ilk online eğitim platformu, ilk dijital oyun platformu, ilk iptv projesi, sosyal medya tabanlı ilk müşteri yönetimi projesi gibi Türkiye’de alanında ilk olan pek çok projede görev alan Cengiz, dijital dönüşüm, marka konumlandırma, stratejik pazarlama, itibar yönetimi, kurumsal kültür tasarımı gibi konularda çeşitli firmalara danışmanlık yapmıştır.

Hikaye iletişimi, marka iletişimi, algı yönetimi, yeni medya gibi konularda profesyonel konuşmacılık ve eğitmenlik yapmaktadır. Aynı zamanda genç girişimcilere yönelik projelerde mentorluk yapan Cengiz, “İletişimin Kadarsın” ve “Hiç Böyle Düşünmemiştim” adlı kitapların da yazarıdır.